Wczytuje Wydarzenia

• Wydarzenie minęło.

Film: Ignacy Loyola

12 stycznia - 18 stycznia

Kiedy: 12 – 14 styczeń g. 12.00 i 16.00, 15 – 17 styczeń g. 17.20, 18 styczeń g. 14.45,

Doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów życia Ignacego Loyoli. Twórcy wykreowali trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty opowieść o nadzwyczajnej przemianie wewnętrznej człowieka, idealnie oddając istotę „ignacjańskiego ducha”. Brutalny żołnierz, kobieciarz, którego całe życie kręciło się wokół bogactw, sławy i władzy podejmuje walkę na śmierć i życie ze swoimi wewnętrznymi demonami. Loyola musi zmierzyć się z depresją, myślami samobójczymi, wstrętem do samego siebie i miłosierdzia dla innych, wreszcie przejść proces o herezję przed Inkwizycją, by ostatecznie wygrywając bitwę, stać się jedną z najważniejszych postaci w historii Kościoła. Poetyka i przesłanie filmu, w połączeniu ze znakomitą grą aktorską głównego bohatera, trafiają prosto do duszy widza i nie pozwalają mu zbyć seansu wzruszeniem ramion.

Produkcja: Filipiny, Hiszpania. Czas trwania 118 min.

Więcej: http://www.kino-sokol.pl/film,1725,ignacy-loyola.html

Start: