w Nowym Sączu
Do rozpoczęcia Jubileuszu 750 – lecia Parafii zostało:

Niedziela Wielkanocna 2017-04-16

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć wydarzenia Wielkiego Tygodnia – członkom Caritasu za rozwiezienie świątecznych paczek, panu organiście, ministrantom i lektorom, dziewczętom ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi, strażakom. Dziękuję nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św. za ich posługę, członkom Orkiestry za ubogacenie wczorajszej liturgii, tegorocznym bierzmowanym i ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu Grobu Pańskiego, młodzieży oraz dorosłym za prowadzenie adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Szczególne podziękowanie kieruję pod adresem Siostry Elżbiety Szpak oraz Pani Danuty Maciuszek, które bardzo ofiarnie przygotowywały kościół do świątecznych uroczystości. Dziękuję Ks. Prałatowi oraz Ks. Katechecie za ich posługę kapłańską. „Bóg zapłać” za ofiary składane przy krzyżu na ratowanie zabytków chrześcijańskich w Ziemi Świętej oraz za dzisiejsze ofiary.

Jutro – w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Modlitwy Nowenny przed tą Uroczystością odmawiane będą w dni powszednie o godz. 17.45, dziś, jutro i w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 (w miejsce Nieszporów). Równocześnie, z okazji Niedzieli Bożego Miłosierdzia serdecznie dziękuję członkom Caritasu za ich całoroczną, pełną oddania posługę na rzecz wspólnoty parafialnej. Członków parafialnego Caritasu zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w najbliższy czwartek o godz. 18.00 a potem na spotkanie na plebanię.

U ministrantów można nabyć świąteczne numery prasy katolickiej zwłaszcza „Gościa Niedzielnego” – mamy nieco więcej czasu, warto skorzystać.

Wszystkim Parafianom oraz Miłym Gościom życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego w ich życiu. Niech Chrystus – Zwycięzca śmierci, grzechu i szatana będzie dla nas zawsze źródłem siły i niezawodnej nadziei.


rdn ekai diecezja pkwp wiara