w Nowym Sączu
Do rozpoczęcia Jubileuszu 750 – lecia Parafii zostało:

IV Niedziela Wielkanocna 2017-05-07

Rozpoczynamy dziś Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Naszą modlitwą obejmijmy także kapłanów, siostry zakonne i kleryków. Słowo Boże głosi dziś diakon z VI roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” członkom Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego za ich całoroczną modlitwę i wsparcie dla kleryków naszego Seminarium. Serdeczne podziękowanie składam tym parafianom, którzy w ramach tzw. „Margaretki” modlą się w intencji kapłanów z naszej parafii. „Bóg zapłać” także za ofiary złożone dziś na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Jutro przeżywać będziemy Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego patrona Polski i naszej diecezji. Msze św. będą sprawowane jak w dzień powszedni.

W sobotę 13 maja wypada 100 rocznica pierwszych objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i refleksji nad orędziem Matki Bożej podczas Nabożeństwa Fatimskiego. W ramach nabożeństwa odprawiona zostanie Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. Następnie wędrując w procesji dookoła kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej odśpiewamy Litanię do Matki Bożej. W Nabożeństwie Fatimskim obowiązkowo biorą udział uczniowie klas pierwszych i drugich gimnazjum w ramach ich przygotowania się do przyjęcia bierzmowania.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 15.00. W przyszłą niedzielę Litania do Matki Bożej zostanie dodatkowo odśpiewana przy Remizie po Mszy św. o godz. 15.30 w intencji strażaków z Biegonic. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.


rdn ekai diecezja pkwp wiara