w Nowym Sączu
Do rozpoczęcia Jubileuszu 750 – lecia Parafii zostało:

III Niedziela Wielkanocna 2017-04-30

Przeżywamy dziś Niedzielę Biblijną. Chcemy na nowo uświadomić sobie jak wielkim darem dla nas jest Słowo Boże zawarte na kartach Pisma św. Warto, by każdy/a z nas postawił sobie też pytania: Czy staram się z uwagą słuchać słów Pisma św. czytanych podczas niedzielnej Mszy św.? Czy rozmawiam w domu o tym co usłyszałem? Czy choćby czasem staram się przeczytać i rozważyć fragment Pisma św.?

Na stoliku z tyłu kościoła znajdują się karteczki  z propozycjami krótkich tekstów biblijnych. Zachęcamy by każdy podszedł  i zabrał ze sobą jedną taką karteczkę a potem w domu przeczytał wskazany tekst Pisma św. i zastanowił się nad nim.

Rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony Matce Bożej. Począwszy od jutra zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 15.00 (zamiast Nieszporów).

We środę 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. będą odprawione jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz wywieszeniu na domach biało-czerwonych flag. W tym dniu dzieci z klasy trzeciej będą też obchodzić rocznicę I Komunii św. Dzieci te przychodzą, jeśli to możliwe, w strojach komunijnych na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 9.00.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo majowe we czwartek ofiarujemy w intencji wyproszenia nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Z racji I piątku spowiadać będziemy codziennie podczas nabożeństw majowych a w piątek dodatkowo od godz. 17.00. Również w piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

Najbliższa Niedziela to tzw. Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić się będziemy  o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Ofiary zebrane na tacę zostaną przekazane na rzecz Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Członków Róży im. św. Józefa prosimy o prowadzenie w maju Godzinek. 

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Z tyłu kościoła można pobrać bezpłatne archiwalne egzemplarze „Gościa Niedzielnego”.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Gawlik z ul. Biegonickiej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu.

Proszono nas o ogłoszenie:

Centrum Pielgrzymowania przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu serdecznie zaprasza rodziny w najbliższy czwartek  o godz. 10.00 na Mszę świętą a następnie spotkanie integracyjne razem z osobami niepełnosprawnymi        w ramach I Sądeckiego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Po Mszy świętej wspólne zawody sportowe, zabawy i animacje na terenach zielonych koło Ołtarza.  Przewidziano możliwość posiłku a także około 15.00 koncert                  i wspólna zabawa.


rdn ekai diecezja pkwp wiara