II Niedziela Wielkanocna 2017.04.23

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w naszej diecezji Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00. Za publiczne odmówienie Koronki można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Członkowie Caritasu zbierają dzisiaj ofiary do puszek na rzecz dotkniętych wojną i prześladowaniami mieszkańców Syrii. „Bóg zapłać” za ofiarność na ten ważny cel.

W tym tygodniu wypadają święta: w poniedziałek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, we wtorek św. Marka Ewangelisty, w sobotę – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest bezpłatnie płyta z filmem „Zmartwychwstały”.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Liceum Jezuitów w Nowym Sączu zaprasza na dzień otwarty w poniedziałek 24 kwietnia tj. jutro w godzinach 11:00 – 17:00 do budynku szkoły przy ul. Piotra Skargi 10 obok kościoła Jezuitów w Rynku.

Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zaprasza młodzież męską (lektorów, uczniów szkół średnich, studiujących i pracujących) do wzięcia udziału w DNIU OTWARTYM, który odbędzie się w sobotę 6 maja w budynku Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dzień otwarty jest okazją bliższego poznania codziennego życia kleryków oraz działalności różnych grup seminaryjnych. Chętni mogą zgłaszać się indywidualnie lub za pośrednictwem ks. proboszcza. Bliższe informacje znajdują się na plakacie.