w Nowym Sączu
Do rozpoczęcia Jubileuszu 750 – lecia Parafii zostało:

II Niedziela Wielkanocna 2017.04.23

Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna w naszej diecezji Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00. Za publiczne odmówienie Koronki można dziś zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Członkowie Caritasu zbierają dzisiaj ofiary do puszek na rzecz dotkniętych wojną i prześladowaniami mieszkańców Syrii. „Bóg zapłać” za ofiarność na ten ważny cel.

W tym tygodniu wypadają święta: w poniedziałek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, we wtorek św. Marka Ewangelisty, w sobotę – św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest bezpłatnie płyta z filmem „Zmartwychwstały”.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Liceum Jezuitów w Nowym Sączu zaprasza na dzień otwarty w poniedziałek 24 kwietnia tj. jutro w godzinach 11:00 – 17:00 do budynku szkoły przy ul. Piotra Skargi 10 obok kościoła Jezuitów w Rynku.

Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zaprasza młodzież męską (lektorów, uczniów szkół średnich, studiujących i pracujących) do wzięcia udziału w DNIU OTWARTYM, który odbędzie się w sobotę 6 maja w budynku Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dzień otwarty jest okazją bliższego poznania codziennego życia kleryków oraz działalności różnych grup seminaryjnych. Chętni mogą zgłaszać się indywidualnie lub za pośrednictwem ks. proboszcza. Bliższe informacje znajdują się na plakacie.


rdn ekai diecezja pkwp wiara